Dva dny off (road) – na kameni Jeep

Ráno jsme vstali zvesela:

DSC08770

…a pokračovali posnídat k místu, které protíná nejznámější islandský trek Skogafoss-Landmannalaugar. Sedli jsme si k mostu, jedli Skyr a mazali si máslo na chleby/polystyren a sledovali chodce, různého věku, různého vybavení. Stejně nej byla ta rodinka s dvěma malými kluky, tak osm a deset let :-)

DSC08787

V plánu dne byly tipy od Siggiho – kráterové jezírko, vodopády a jezero

Read more…

Dva dny off (road) – černá, zelená, bílá a… padesát odstínů šedi

Ráno Rosťa zajel do města pro filtr, já jsem šla s ostatními dojit. Venku mezitím, navzdory předpovědi, začalo hustě pršet. Island.

Ale když Rosťa přijel zpátky, už byla obloha jen v mnoha odstínech šedi, mlha se pomalu zvedala… a to nejdůležitější: Rosťa přijel s filtrem! A tentokrát tím správným.
Vyslechli jsme si všechny tipy, kam jet, slíbili, že o sobě dáme vědět (sami do hor!!) a vyrazili po

Read more…

Dva dny off (road) – páté kolo u vozu

Auto jsme měli, ale protože už je to stařeček, co pamatuje nějakou tu zimu, k tomu i to islandské léto, a hlavně pamatuje osm předchozích majitelů, bylo třeba ho dát trochu do pořádku. Rosťa zvládl s taťkou na telefonu odvzdušnit brzdy, bylo ale třeba taky vyměnit olej. Rosťa se snažil někde na islandském e-shopu najít filtr, ale správnou velikost nikde neměli. Tak jsme navštívili místní autoservis.

Read more…

Něco začíná

…aneb: Over the fence and far away

Byla nebyla jedna louka, na té louce se zelenala pohnojená travička a bělal domeček. Ale nebyl to obyčejný domeček – vypadal trochu jako velký mrazák a protože byl sestaven z přepravních kontejnerů, říkalo se mu Container. A v tom domečku žili čtyři dobří lidé…
Takhle začíná další část pohádky – malovaná trochu jako Ladovy obrázky.

DSC06750

Začala nám nová islandská

Read more…

Go west!

„Jaké jsou vaše plány na poslední víkend?“ vyzvídala Monika. Protože jsme předtím mluvili o tom, že bychom si rádi udělali ještě nějaký výlet, než začneme pracovat.
„Nakonec asi žádné,“ pokrčila jsem rameny. Na farmě nám bylo tak dobře, že se nám vůbec nechtělo na zaběhané rutině měnit nic, dokud to není nezbytné. Navíc jsem slíbila Louise, že jí půjčím spacák. Její plán totiž byl potkat se v sobotu

Read more…

Něco končí

Náš pobyt na farmě, náš první islandský domov, procházky po prvním známém kousku téhle země, dojení a návštěvy ovčína – to všechno skončilo.
Na konci května jsme dali sbohem našemu působení na farmě Snaebýli. Byly to kouzelné dva měsíce, plné parádních zážitků!
Děkuji za ně!

vodopad_small

Když jsem loňského roku, Silvestrovskou noc, těsně před půlnocí, s teplotou a šílenou rýmou, byla místo na horách v

Read more…

Bečení jehňátek

Od posledního příspěvku roztálo hodně sněhu, rozkvetly první květiny a na vydatně pohnojených loukách se začala zelenat tráva. Což vůbec neznamená, že zima opustila Island. Dnes ráno (6.2.) padalo něco mezi deštěm a sněhem. Dívali jsme se na to přes okno pokoje hotelu Geirland…
Ano, hodně se toho změnilo. Ale popořádku: Za naše dlouhé mlčení mohou jehňátka. Nečekejte žádný thriller, i když krve bylo

Read more…

Jak jsme nedostali víza do Kanady

Začnu od konce, začnu dneškem:
Těsně před desátou zapadlo slunce – tam, kde jsme ještě před měsícem touhle dobou vídali polární záři, teď vídáme tohle:

DSC03931 - kopie

A jaké jsou naše další vyhlídky?
Pokud šlo o to, kde naší cestu začít, Island byl prostě bez diskuzí. Ale kam pokračovat? Svět je veliký, plný možností. Wokraway nám ukázalo úplně jiný způsob cestování, protože síť farem a dalších míst, nabízejících

Read more…

S ničím se nepárat

V malém baráčku na farmě „na konci cesty“ (ale jenom v zimě, v létě je to farma „na cestě do hor“ :-) se udály další malé velké změny.
Přibyl další zvířecí obyvatel – králík.
To totiž bylo… Ne, tahle věta se moc opakuje. Takže jinak: To byl takhle jeden dlouhý večer, se sluncem natahujícím paprsky od severního obzoru, bojujícím s tmou, kterou se už brzo nenechá úplně vytlačit z oblohy. Ovšem tento

Read more…

O zelené kočce a křivohubém psovi

Na farmě Snaebýli jdou dny za sebou dosti poklidně. Jenom počasí se mění v rychlém sledu – sněhu ubylo tak o půl metru, ale teď už se znovu kupí a padá z nebe v obřích vločkách.

Ostatní změny probíhají tak nějak mimochodem – protože základní časové body dne jsou jasné – ranní a večerní dojení. To se nemění, ať je třeba velikonoční pondělí.

Největší změnou od minulého týdne je asi to, že se nám

Read more…